Do českokrumlovské nemocnice připluli vodníci

17. listopadu 2014

Parádní vodnická humoreska se v pondělí dopoledne vydařila v českokrumlovské nemocnici. A nebyl to apríl, ale vynikající charitativní akce pro hospitalizované děti.
Veselý scénář malým pacientům společně napsali nadšenci z obce Chlumec, trio bavičů jihočeské skupiny Rybníkáři a vstřícný personál. Kdekdo si zanotoval písničku, děti si vyzkoušely, jak umí navíjet či udělat několik uzlů.

Rozvázat jejich dočasný neblahý pobyt v nemocnici vtipem a vyloudit úsměvy na jejich tvářích se podařilo kytaristovi Jiřímu Krškovi, kontrabasistovi Ivanu Studenému a rytmem oplývající a bonbony rozdávající zpěvačce Věře Studené.

Sladcí hastrmani se však neobjevili ve špitále jen tak. Odkud připlavali? „Nápad, abychom přispěli na dobrou věc a pozvali divadelníky do dětského oddělení krumlovské nemocnice vznikl při naší recesistické akci – červnovém chlumeckém turnaji ve fotbálku. Byl to nápad Jana Mojžíše, který říkal, že je třeba udělat radost těm, kdo se podobných zábavných akcí nemohou zúčastnit," vysvětlil za donátory pořadu pro děti Petr Bürger, starosta Chlumce.

Představení, které potěšilo i sloužící sestřičky, by se neobešlo bez daru 5000 Kč. „Peníze pro obveselení dětí v nemocnici jsme letos vybrali poprvé jako část výtěžku z fotbal--cupu," upřesnil Petr Bürger.

Bohulibá myšlenka nadchla jak hlavní sestru Danu Podholovou, tak vrchní sestru Evu Waldaufovou. „Dostali jsme šek na pět tisíc korun. Pak jsme hledali klauna, ale klauni vymřeli! Nebo nestíhají. Byla jsem vděčná za tip na kapelu Rybníkáři , která se věnuje pořadům pro děti. Byli úžasní. Sehráli zde dvě představení, první bylo ke konci října," vylíčila výjimečně štědrý počin Dana Podholová. „Na dětském oddělení, kde sestřičky vyprávějí a čtou pohádkové příběhy rády – hlavně před usnutím –, byla tato vodnická akce pro nás všechny velkým přínosem. V kalendářním roce tu bývá okolo šesti představení," připojila Eva Waldaufová.

„Jsem v nemocnici, protože mě bolelo břicho. Masky i písničky vodníků se mi líbily. Společně s nimi jsem si zazpívala třeba Holka modrooká," dokreslila příjemnou atmosféru 12letá Natálie Zdychyncová, žačka z Plešivce.

A muzikant Krška dodal: „Jako vodníci jezdíme po celé republice, bavilo nás to i tady."

Autor: Deník/Pavel Pokorný

..:: zpět na archiv aktualit