Českokrumlovská nemocnice nabízí bezkonkurenční čekací doby na operace

24. ledna 2012

S příchodem nového primáře chirurgického oddělení MUDr. Václava Šauera rozšířila českokrumlovská nemocnice spektrum výkonů o řadu především laparoskopických operací. Zároveň došlo díky optimalizaci využívání operačních sálů ke zkrácení čekacích dob na operace, které v současné době patří k nejkratším v České republice.

Nový primář chirurgického oddělení však klade v první řadě důraz na kvalitu: „Na prvním místě je uzdravený a spokojený pacient. To je také vize pro celý můj tým“ dodává MUDr. Václav Šauer. K dnešnímu dni bylo v českokrumlovské nemocnici provedeno od začátku roku již 155 operací z toho 30 laparoskopicky.

V kontextu dlouhodobé snahy o maximálně rodinný a propacientský přístup k pacientovi se NČK snaží u nejčastějších a nejběžnějších výkonů, jako je například operace žlučníku, apendixu, křečových žil nebo konečníku nechat možnou volbu termínu operace na pacientovi. „Termíny se snažíme přizpůsobit přání našich klientů. Pokud si pacient přeje operaci co nejdříve, jsme schopni operovat nejdéle do 1-2 týdnů. U onkologických pacientů nabízíme vždy co nejčasnější možnýtermín“ dodává Šauer.

Mezi nově zavedené výkony patří zejména:

:: Laparoskopické operace tříselných kýl s použitím unikátního materiálu (v Jč. kraji nikdo neprovádí)
:: Laparoskopické operace "slepého střeva" (provádí celkem 5 lékařů)
:: Laparoskopická sutura perforovaného vředu žaludku
:: Laparoskopické operace ileu
:: Operace pro syndrom karpálníhotunelu
:: Operace štítné žlázy
:: Perkutání sutury přerušených Achilových šlach

..:: zpět na archiv aktualit