Českokrumlovská nemocnice nabízí i alternativní porody

8. března 2012

Oddělení gynekologie a porodnictví českokrumlovské nemocnice vyhledávají rodičky z celého Jihočeského kraje a často i sousedících regionů. Místní specialisté nabízí mimo jiné také alternativní vedení porodu, včetně porodu do vody. Oddělení dostalo také ocenění za nejlepší přístup při porodech císařským řezem od Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Řada rodiček volí českokrumlovskou nemocnici právě kvůli možnosti výběru druhu porodu. „Umožnujeme pacientkám výběr polohy při porodu, máme spoustu speciálních pomůcek na ulevování od bolesti, poskytujeme jim také po 24 hodin epidurální analgesii. Také prostředí přizpůsobíme jejich představám a mají tady individuální přístup,“ vysvětlil Jan Shon, primář Oddělení gynekologie a porodnictví Nemocnice Český Krumlov, a.s.. Ročně zvládnou lékaři i zdravotnický personál na oddělení přes 600 porodů. Provádíme zde kompletní gynekologické operační výkony s výjimkou rakoviny děložního čípku a vaječníků. „Odborníci z našeho oddělení se specializují na takzvané endoskopické operace, kdy se jedná například o laparoskopie a hysteroskopie. Takové operace jsou šetrnější a méně bolestivé pro pacientky a je u nich také i kratší hospitalizace a rekonvalescence. Dalším benefitem, který nemocnice nabízí jsou bezkonkurenční čekací doby na operace. „Máme čekací doby v řádech několika dní,“ podotkl primář.

Obr. - Primář oddělení gynekologie a porodnictví v Českém Krumlově Jan Shon při poradě s kolegyněmi

Všeobecná zdravotní pojišťovna vyhodnotila oddělení gynekologie a porodnictví českokrumlovské nemocnice jako nejúspěšnější mezi takzvanými malými nemocnicemi při porodech císařským řezem. Znamená to, že zdejší pacientky mají při těchto operacích nejméně komplikací, tráví nejkratší dobu na jednotce intenzivní péče, mají nejnižší spotřebu léků a krevních derivátů a také mají nejkratší celkový pobyt v nemocnici.

Mezi pacientkami je však oddělení vyhlášené i především díky vstřícnému jednání a osobnímu přístupu. „Snažíme se o to, aby si u nás pacientky připadaly co nejlépe a k tomu vstřícné jednání a dobrý přístup jednoznačně patří,“ dodal primář Shon.

..:: zpět na archiv aktualit