Českokrumlovská nemocnice drží krok s dobou

9. července 2012

Nemocnice Český Krumlov, a.s., nabízí jako první zařízení svého druhu v Jihočeském kraji volné připojení na internet pro své klienty. Toto připojení je navíc zcela zdarma a je přístupné pomocí technologie Wi-Fi.

Celý systém je zatím ve zkušebním provozu s tím, že „ostrý“ provoz je plánován na konec letošního léta. Momentálně je signálem částečně pokryta lůžková část interního, chirurgického a gynekologicko-porodnického oddělení. Pro připojení bude klientovi nemocnice stačit jediný krok: „Přístup do sítě bude zabezpečen heslem, které bude na vyžádání sdělovat personál konkrétního oddělení. Připojení do sítě nebude zpoplatněno, bude zcela zdarma“ dodává Pavel Bohdal, správce počítačové sítě českokrumlovské nemocnice. Pokud se testovací provoz osvědčí, bude nemocnice do konce prázdnin pokryta téměř celá.

Pro pacienty, kteří mají chytrý telefon, tablet nebo notebook to znamená, že se v čekárně či na pokoji mohou volně připojit na internet a zkrátit si tak dlouhou chvíli. Ředitel nemocnice Jaroslav Šíma zároveň upozorňuje, že je to příležitost zůstat i v nemocnici v úzkém spojení s okolním světem: „Internetové připojení je příležitost zůstat v kontaktu s blízkými nebo v případě, že to ošetřující lékař výslovně nezakáže, se zaměstnáním“. Tato služba však může být i zdrojem radosti: „Žijeme v době, kdy není nic mimořádného uskutečňovat na internetu video hovory. Umím si představit, že právě tato možnost bude na gynekologicko-porodnickém oddělení více než vítána“ dodává ředitel Šíma.

..:: zpět na archiv aktualit