Porodnici letos čeká zásadní změna

15. ledna 2018

Porodnice českokrumlovské nemocnice patří po řadu let k vyhledávaným místům pro alternativní porody. Tento trend má podpořit zcela nová porodnice...

Svým charakterem bude připomínat soukromí porodů doma, ale s veškerou podporou moderní medicíny. V uplynulém roce využilo rodinného prostředí porodnice celkem 602 maminek v podstatě z celé ČR. Stalo se už samozřejmostí, že si maminka v českokrumlovské nemocnici může vybrat takovou formu porodu, která je jí nejbližší. Snahou vedení nemocnice je však vytvořit domácí prostředí přímo na oddělení šestinedělí: „Nová porodnice v naší nemocnici jednou pro vždy zruší termín nadstandardní pokoj, protože rodiče, tedy matka i otec, budou mít vždy k dispozici svůj vlastní pokoj. Pokoje navíc nebudou stejné, takže každý si bude moci předem vybrat takový, který mu sedí nejvíce“ dodává předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov, a.s., Jindřich Florián.

Nové prostory porodnice v českokrumlovské nemocnici se otevřou v posledním čtvrtletí letošního roku. Průběh stavby nového pavilonu můžete sledovat živě: www.nemck.cz/stavbalive (Zajištuje CAMIBOX.TV)

...:: zpět na archiv aktualit