Českokrumlovskou nemocnici provoní pravé stromky z Blanského lesa

23. prosince 2016

I letos jsme navázali na úspěšnou spolupráci se společností Lesy ČR a v každém pokoji, kde zůstane náš pacient i přes svátky, bude vonět pravý vánoční stromeček.

„Je to už tradice, že na Vánoce naše nemocnice voní po pryskyřici a jinak bílé pokoje ozdobí barevně nazdobené stromečky. Navození vánoční atmosféry je radost nejen pro naše pacienty, ale i sloužící personál nemocnice“ vysvětluje ředitel nemocnice Jaroslav Šíma. Každoročně se jedná o několik desítek stromků, které dorazí z Lesní správy Český Krumlov. „S Nemocnicí Český Krumlov spolupracujeme již řadu let. Jsme rádi, že můžeme zpříjemnit pacientům jejich Vánoce v nemocnici“ dodává Daniel Szórád, generální ředitel Lesů České republiky, s.p.

Ve svátečních dnech budou u pacientů, kterým to dovolí zdravotní stav, zcela neomezené návštěvní hodiny. MUDr. Jindřich Florián k tomu dodává: „Je pochopitelné, že na Štědrý den chceme být blízko rodiny a blízkých. Není důvod tomuto kontaktu jakkoliv bránit. Samozřejmě za předpokladu, že se to neodrazí na zdravotním stavu našeho pacienta“.